Czym zajmuje się kancelaria adwokacka?

Każdy z nas spotkał się z pojęciem kancelarii adwokackiej, choć nie każdy korzystał z usług takiego biura. Zazwyczaj wizyta u adwokata nie kojarzy się pozytywnie, gdyż przynosi na myśl kłopoty, które z reguły są bezpośrednią przyczyną takiego spotkania. Niestety, nawet wtedy, gdy przez całe życie przestrzegamy norm prawa i staramy się żyć zgodnie z zasadami współżycia społecznego nie możemy mieć pewności, że ominą nas sytuacje wymagające pomocy prawnej. Oczywiście z większością problemów radzimy sobie sami, jednak zdarzają się takie, z którymi naprawdę lepiej zwrócić się do specjalisty.

Warto również pamiętać, że pomimo tego, iż zawód adwokata kojarzy się głównie z procesem sądowym, to jego praca nie polega tylko na tym. Pracownicy kancelarii adwokackiej mogą służyć radą i doprowadzić np. do porozumienia pomiędzy stronami konfliktu, jeszcze zanim złożony zostanie pozew do sądu.

kancelaria pani adwokat

Jaką pomoc uzyskamy w kancelarii adwokackiej?

W kancelariach adwokackich pracują specjaliści zajmujący się różnymi dziedzinami prawa. W związku z tym zakres usług świadczony przez takie biura jest naprawdę duży. Z pomocy prawnej korzysta się zazwyczaj w sytuacjach, gdy potrzebujemy np. jednorazowej porady lub poszukujemy osoby znającej się na przepisach prawa i mogącej reprezentować nasze interesy w sądzie. Dobry adwokat daje gwarancję profesjonalnie przygotowanej dokumentacji procesowej oraz zwiększa poczucie bezpieczeństwa klienta podczas rozprawy.

Kancelarie adwokackie oferują profesjonalną pomoc i obsługę prawną na wielu różnych płaszczyznach. Przykładem mogą być sprawy:

  • karne (np. obrona podejrzanych w procesach karnych),
  • rodzinne (np. rozwody, ustalenie kontaktów z dziećmi, pozwy o alimenty),
  • administracyjne (np. pozwolenia budowlane, postępowania przed inspekcją nadzoru budowlanego),
  • gospodarcze (np. sporządzanie oraz opiniowanie umów, obsługa prawna firm).

Adwokaci mogą reprezentować interesy klienta we wszystkich rodzajach spraw przed sądami wszystkich instancji. W zasadzie możemy się do nich zwrócić z każdym problemem natury prawniczej, z którym sami nie jesteśmy sobie w stanie poradzić. Profesjonalna kancelaria adwokacka zadba o zapewnienie usług na najwyższym poziomie zgodnie ze standardami wynikającymi z zasad etyki zawodu adwokata oraz obowiązującymi przepisami prawa.

Wszechstronna oferta kancelarii adwokackich

Trudno znaleźć dziedzinę życia, w której nie moglibyśmy uzyskać pomocy ze strony kancelarii adwokackiej. Nie bez przyczyny zawód mecenasa znany jest od wieków, gdyż ludzie zawsze potrzebowali wsparcia w różnorodnych sytuacjach życiowych. Dotyczą one zarówno życia prywatnego i rodzinnego jak i zawodowego czy sąsiedzkiego.

Właściwie wszędzie, gdzie należy uregulować pewne sprawy przy pomocy przepisów prawa, wskazane będzie wsparcie profesjonalnej i wyspecjalizowanej w danej dziedzinie kancelarii adwokackiej. Jest to szczególnie istotne, jeśli zdarzy nam się być stroną w postępowaniu sądowym – w takim przypadku pomoc adwokata, który zajmie się sporządzeniem dokumentacji i będzie nas reprezentował przed sądem wydaje się wręcz niezbędna.