mesenas Zajko

Adwokat rodzinny Urszula Zajko

Po ukończeniu w roku 1994 studiów prawniczych na Uniwersytecie Warszawskim odbyłam aplikację adwokacką w Białostockiej Izbie Adwokackiej. Po jej zakończeniu zostałam wpisana na listę adwokatów Izby Adwokackiej w Białymstoku. Od tego czasu pracuję w zawodzie.

Zawsze blisko Klienta

Bycie adwokatem bardzo często oznacza, że jest się bardzo blisko życia Klienta, ale równocześnie z dystansem umożliwiającym racjonalizację patrzy się na problemy, z którymi ma do czynienia on i jego rodzina. Niekiedy dramaty przeżywa się razem z Klientem. Lata praktyki nauczyły mnie, że empatia jest konieczna, by być skutecznym prawnikiem. Ale nie jest wystarczająca – trzeba mieć jeszcze wiedzę, którą można wykorzystać, by spowodować korzystny obrót spraw mediacyjnych bądź sądowych, i doświadczenie, które pozwoli na uniknięcie błędów. Dlatego wykonywanie zawodu adwokata jest dla prawnika wyzwaniem – i zawodowym, i osobistym. Opinie moich Klientów z zakładki Rekomendacje świadczą o tym, z jakimi efektami od lat podejmuję to wyzwanie.

W niektórych sytuacjach pomóc może tylko adwokat rodzinny

Bywa tak, że zracjonalizowanie problemu wystarczy, by sobie z nim poradzić. Najczęściej jednak silne emocje przesłaniają możliwe rozwiązania lub uniemożliwiają skonfliktowanym stronom osiągnięcie porozumienia. Równie często potrzebne jest profesjonalne podejście, oferujące sprawdzone metody działania. Reguły postępowania na drodze sądowej są jasno określone, chociaż nie zawsze znane i oczywiste dla tych z Państwa, którzy nie odbyli edukacji prawniczej i nie mają styczności z kodeksami. Jako adwokat towarzyszę swoim Klientom na wszystkich etapach postępowania prawnego, na bieżąco informuję o postępach w sprawie. Dbam o to, by kontakt między nami był niezakłócony, ponieważ doskonale wiem, że daje to moim Klientom pewność, że ich sprawy są w dobrych rękach.

Kompleksowa pomoc

By sprawy moich Klientów obejmować całościową, indywidualnie zaplanowaną pieczą, uzyskałam uprawnienia reprezentowania ich przed sądami powszechnymi, Sądem Najwyższym, przed innymi organami wymiaru sprawiedliwości oraz administracji publicznej. Moja pomoc obejmuje przede wszystkim udzielanie porad bezpośrednio w kancelarii: analizę dokumentacji prawnej, sporządzanie pism procesowych, opinii prawnych, umów, statutów i regulaminów. Na co dzień zajmuję się następującymi dziedzinami:

  • prawo rodzinne (w szczególności reprezentowaniem klientów w sprawach o rozwód, separację, podział majątku, rozdzielność majątkowa, alimenty, kontakty z dziećmi, władzę rodzicielską, ustalenie, zaprzeczenie ojcostwa),

  • prawo spadkowe (dziedziczenie, zachowek, stwierdzenie nabycia spadku),

  • prawo cywilne (zasiedzenie, zniesienie współwłasności, sprawy o zapłatę, odszkodowania),

Pozytywnie rozstrzygnięte sprawy są dla mnie źródłem satysfakcji, która daje mi pewność, że moja praca jest potrzebna.

Pomoc adwokata w sprawach rodzinnych jest niezbędna, gdy poszczególne kwestie wymagają wiedzy prawniczej oraz doświadczenia. Podejmując się tej sprawy poznałam rodzinę, która bez fachowego wsparcia miałaby znacznie utrudnioną drogę do starania się o status rodziny zastępczej.

Okoliczności oraz szczegóły zostały przedstawione w programie „Interwencja”. Zachęcam do zapoznania się z artykułem i materiałem filmowym.

Walczy o siostrzenicę

Plebiscyt Orły Prawa 2020

Zajęcie pierwszego miejsce w plebiscycie „Orły Prawa 2020” drugi rok z rzędu to wielki zaszczyt.
Dziękuję za zaufanie.

Orły Prawa 2020 - nagroda

Plebiscyt Orły Prawa 2019

Pierwsze miejsce w plebiscycie „Orły Prawa 2019” to wyjątkowe wyróżnienie, ponieważ przyznawane przez Klientów.
Dziękuję za zaufanie.